Výhody a nevýhody jednodílných klimatizačních jednotek

Klimatizační jednotky zvané jako mobilní, jsou velmi dobrou alternativou k běžným stacionárním modelům. Těmi nejpraktičtějšími modely z hlediska celkové mobility jsou potom jednodílné jednotky. Ty počítají pouze s jedním přístrojem, který je umístěný kdekoliv v interiéru. Jeho součástí je mimo jiné i výfuková trubice, která by se však měla v ideálním případě umístit směrem ven z místnosti. V tomto ohledu mohou dané jednotky znamenat drobnou nevýhodu. Nejčastěji se totiž trubice umísťuje do okna, přičemž vlivem jeho pootevření vstupuje do místnosti teplý vzduch.

mobilní klimatizace remko RKL

Mobilita a velmi snadné použití je rozhodně plusem

V celkovém součtu vlastností by se dalo říci, že právě toto je tím nejvýraznějším negativem, se kterým je třeba počítat. Na druhou stranu pozitivní vlastností je jistě samotné použití. V principu stačí danou jednotku umístit na požadované místo v interiéru, zapnout, a nastavit požadovanou teplotu. Tyto kroky lze bez problémů zvládnout i pomocí dálkového ovladače, což vše ještě zefektivní. Chladit tak lze velmi účinně jakoukoliv místnost, kam ji umístíme a kde ji spustíme.
Není třeba žádná montáž, ani stavební úpravy

Jak již bylo nastíněno, jedná se o nejpohodlnější řešení, a to i proto, že není třeba jakákoliv montáž, nebo úpravy v interiéru. Navíc každá klimatizační jednotka může svým způsobem fungovat i jako odvlhčovač, což je hlavně ve starších objektech také poměrně velké plus. Zapomenout bychom však neměli na celkovou charakteristiku a výkon tohoto přístroje, jelikož spolehlivou práci odvede jenom tehdy, koupíme-li správný typ. Škála výkonů je samozřejmě poměrně velká, ale stále je nutné počítat s tím, že oproti stacionárním jednotkám zaostává. Tento model je tak ideální hlavně do menších místností, samostatných kanceláří, nebo třeba do malých obchodů, kde centrální klimatizace není zavedena.

Podívejte se na mobilní klimatizace ve-shopu.